wielofunkcyjne biura.

Jakie są dzisiejsze biura?

image18.jpg

Ich rola ewoluuje bo współczesny model pracy jest inny niż sprzed lat. Duży wpływ na obecną sytuację miała pandemia ale specjaliści są zgodni, że przyspieszyła tylko pewne procesy, które już czyhały za rogiem.

Pożegnaliśmy zimne panele pomiędzy biurkami, przypadkowe szafy i smutne wieszaki. Zastąpiły je wygodne fotele, egzotyczne drzewka i miękkie poduchy w strefie chillout.

Zacierają się różnice pomiędzy meblami biurowymi a tymi z naszych mieszkań. Atmosfera domowa została wprowadzona do biur i... rozgościła się na dobre.
Trend OFFICE LIKE HOME zyskał poklask wśród projektantów i inwestorów.

Dlaczego?

  •  Bo pracuje nam się lepiej w przytulnej przestrzeni.
  • Bo ładne rzeczy, które przywołują emocje związane z domem (poczuciem bezpieczeństwa) wspierają nasze procesy myślowe.
  •  Miękkie w dotyku materiały, przyjazne kolory, zieleń redukująca stres sprawiają, że przestrzeń biurową możemy porównać do przytulnej kawiarni. Miejsca, w którym nawiązujemy nowe relacje, uciekamy od natłoku informacji, niezliczonej ilości bodźców.

Pracodawcy są świadomi, że nie ilość godzin spędzonych przy biurku a efekty naszej pracy definiują nas jako wartościowe ogniwo. W coraz większym stopniu to pracownik podejmuje decyzje jak i gdzie chce pracować aby móc maksymalnie wykorzystać swój potencjał/ swoją kreatywność.
Dlatego dzisiaj biuro musi być wielofunkcyjne.
W dobie pracy hybrydowej powinno być płaszczyzną do spotkań i wymiany pomysłów. Miejscem, które buduje siłę zespołu ale również oferuje przestrzeń do relaksu i rozwoju osobistego.

Dorota/P30