KOLORY WE WNĘTRZACH.

Cztery strony świata i morze kolorów - jak wybrać właściwy?

image6.jpg

 

Pierwsze promienie wiosennego słońca dają nam więcej energii i chęci do zmian.
Cieplejsze dni sprzyjają remontom, to dobry czas na metamorfozę kuchni i łazienki.
Jeśli planujesz tylko przemalowanie ścian lub zmianę dodatków te informacje mogą Ci się przydać, bo kolor we wnętrzach ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie.
Wybierajmy więc kolory, które mają na nas pozytywny wpływ, dają nam dobrą energię, sprawią, że wnętrze będzie przytulne.

Cztery strony świata i morze kolorów - jak wybrać właściwy?
 

1. Wnętrza z oknami od strony południowej.

Tu jest najwięcej naturalnego światła. Światło jest ciepłe i jasne wybieramy więc delikatne, chłodniejsze odcienie.

Jeśli jednak lubimy odważniejsze zmiany możemy wybrać bardziej intensywny kolor na przykład kobaltowy lub butelkową zieleń.

2. Jaki wybrać kolor do wnętrz z oknami od strony północnej?
Wnętrze od strony północnej jest najciemniejsze, ma najmniej światła (światło jest zimne). Zdecydowanie wybieramy ciepłe odcienie kolorów. Wnętrza od tej strony najbardziej nadają się na gabinet lub pokój do nauki, który możemy rozjaśnić dodatkami np. w kolorze żółtym lub pomarańczowym.

3. Jaki wybrać kolor do wnętrz z oknami od strony wschodniej?
Tu najwięcej światła jest o poranku (jest to białe światło) jednak ochładza się popołudniu i jest zdecydowanie zimne. Dlatego jeśli w takim pomieszczeniu będziemy przebywali najczęściej późnym popołudniem i wieczorem to użyjmy ciepłych odcieni. Dla zielonego są to odcienie trawy lub oliwki.

4. Jaki wybrać kolor do wnętrz z oknami od strony zachodniej?
Wnętrze od strony zachodniej ma zimne światło rano, natomiast wieczorem jest ciepłe. Jeśli jest to nasza sypialnia to użyjmy w tym pomieszczeniu ciepłych barw brązu lub beżu. Natomiast jeśli ten pokój jest częściej przez nas używany popołudniu to wybierzmy chłodniejsze kolory np. szarości, co zbalansuje wpadające o tej porze pomarańczowe zabarwienie światła

Miłej zabawy z kolorami:)

Dorota/P30